Supply industrial grade paraformaldehyde white powder manufacturers and suppliers | Standard

Набавка индустриски одделение параформалдехид бел прав

Краток опис:

Додатни информации

Packaging: 25kg/bag,50kg/bag

Productivity: 500MT/Month

Бренд: std

Превоз: Океан, копно

Место на потекло: Кина

Supply Ability: 500MT/Month

Certificate: SGS

HS Code: 29126000

Пристаниште: Кингдао


детали за производот

Тагови производ

Основни информации

Форма:  Прашкаст

Одделение Стандард:  Индустриска Одделение

Додатни информации

Пакување:  25 кг / торба, 50 кг / торба

Продуктивност:  500MT / месец

Бренд:  стд

Транспорт:  Океан, земјиште

Место на потекло:  Кина

Набавка Способност:  500MT / месец

Сертификат:  SGS

HS Код:  29126000

Порт:  Кингдао

Опис на производот

параформалдехид

производ вовед

параформалдехиде бел кристален прав запаливи со формалдехид мирис. Растворлив во топла вода и испуштаат формалдехид, полека растворлив во ладна вода, растворлив во сода алкално и алкален раствор метал карбонат, нерастворливи во алкохол и етер, неговата висока полимер е нерастворлив во вода. Формалдехид-како реакции може да се случи, како што chloromethylation, ацетал формација со алкохоли, и слично. За синтетички смоли, лепила, лекови, бактерициди, инсектициди, средства за дезинфекција, итн

CAS број: 30525-89-4

Молекуларна тежина: 90,08
Молекуларна формула: (CH 2O) n

 

параформалдехид (9)

параформалдехид (7)

 

 

 

параформалдехидSpedification:

Точка

СТАНДАРД

Содржина

96%

хлорид

0.005 %

сулфат

0.02%

Хеви метал(како Pb)

0,003%

Фе

0.01 %

изглед

Бела или светло жолта тиња

палење на остатоци

0,5%

параформалдехидУпотреба:

1, индустрија. За синтетички смоли, лепила, лакови и други индустрии.
2, земјоделството. За производство на хербициди: глифосат, alachlor, butachlor, acetochlor, clomazone и така натаму.
За производство на пестициди: метотрексат, форат, tricyclazole, triadimefon, памук, и nitrone алкохол.
За раст на растенијата регулатори: глифосат.
3, медицина. Тоа се користи за дезинфекција на одделенија, облека и постелнина.
4, органски материјали. За подготовка на pentaerythritol, триметилопропан, глицерол, акрилна киселина, метил акрилат, метакрилна киселина, N-хидроксиметил акриламид и слично.

Категории на производи: органски хемикалии

 

Во потрага по идеален Набавка Индустриска Одделение параформалдехид производител и снабдувач? Ние имаме широк избор на големи цени да ви помогне да се креативни. Сите Индустриска Одделение параформалдехид бел прав се гарантира квалитетот. Ние сме Кина потекло Фабрика на пара-формалдехид и формалдехид. Ако имате било какви прашања, Ве молиме слободно контактирајте со нас.

Категории на производи: органски хемикалии

производ Слики
  • Набавка индустриски одделение параформалдехид бел прав

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!