Supply of cyanuric acid(CA) manufacturers and suppliers | Standard

Набавка на cyanuric киселина (CA)

Краток опис:

Додатни информации

Packaging: 25kg/bag, 1mt/bag 50kg/durm

Продуктивност: 500 МТ/месец

Бренд: std

Превоз: Океан, копно

Place of Origin: china

Способност за снабдување: 500 МТ/месечно

Certificate: SGS

HS Code: 29336100

Port: Qingdao,Tianjin


детали за производот

Тагови производ

Додатни информации

Пакување:  25 кг / торба, 1mt / торба 50kg / durm

Продуктивност:  500 МТ / месец

Бренд:  стд

Транспорт:  Океан, земјиште

Место на потекло:  Кина

Набавка Способност:  500 МТ / месец

Сертификат:  SGS

HS Код:  29336100

Порт:  Кингдао, Тијанџин

Опис на производот

Cyanuric киселина е органски хемикалии.Тоа е бел кристал, без мирис и горчлив вкус, и хигроскопни. Тоа е растворлив во топла вода, топла алкохол, пиридин, хлороводородна киселина и сулфурна киселина без распаѓање, и, исто така, се раствора во раствор на натриум хидроксид и раствор на калиум хидроксид, нерастворлив во ладна алкохоли; етер; ацетон; бензен и хлороформ. Средни отров и иритација.

Име на производ: Cyanuric киселина, Isocyanuric киселина, Cyanuric киселина

Хемиско име: 2,4,6-трихидрокси-1,3,5-триазин

Молекуларна формула: C3H3N3O3
молекуларна тежина: 129,1
Кас Не: 108-80-5

 

Cyanuric киселина користи во синтезата на хлорирани деривати, трихлороизоцијанурска киселина; дихлорид натриум или калиум;

за синтеза на cyanuric киселина - формалдехид смола; епоксидна смола; антиоксиданс; слика; лепила; хербицид пестицид; Метал инхибитор на цијанид на корозија; полимер модификатор, итн.; за производство на дрога halotetrazine. Производство на цијанид хлорид, бои, бои, сол, липиди; главно се користи за синтеза на нови средства за белење, антиоксиданси, бои лакови, земјоделски хербициди и метални цијанид корозија инхибитор може да се користи за базен хлор стабилизатор, стерилизација, деконтаминација; исто така, може да се користи директно за најлон, Saike, гори и козметика адитиви

cyanuric киселина

 

cyanuric киселина

 

Cyanuric киселина Спецификација:

точка во прав Granualr
Чистота ≥98.5% ≥98.0%
Moistue ≤0.5% ≤5.0%
PH (1% вода soluable) ≥3.8 ≥3.8
остатоци палење ≤0.1% ≤0.1%
cyanuramide ≤0.5%
Фе ≤35ppm
сулфат ≤0.5%
грануларност 80 решетката 10-30mesh

класификација на производот: органски хемикалии

Во потрага по идеален Cyanuric киселина за базен Стерилизација производител и снабдувач? Ние имаме широк избор на големи цени да ви помогне да се креативни. Сите Cyanuric киселина за нови Кајгана се гарантира квалитетот. Ние сме Кина потекло Фабрика на Cyanuric киселина за боја. Ако имате било какви прашања, Ве молиме слободно контактирајте со нас.

Категории на производи: органски хемикалии

производ Слики
  • Набавка на cyanuric киселина (CA)

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!