Anti-soluble foam extinguishing agent 6% S/AR manufacturers and suppliers | Standard

Анти-растворливи во пена за гасење агент 6% S / AR

Краток опис:

Додатни информации

Packaging: 200kg/durm

Продуктивност: 500 МТ/месец

Бренд: std

Превоз: Океан, копно

Place of Origin: china

Способност за снабдување: 500 МТ/месечно

Certificate: SGS

HS Code: 38130010

Пристаниште: Кингдао


детали за производот

Тагови производ

Додатни информации

Пакување:  200kg / durm

Продуктивност:  500 МТ / месец

Бренд:  стд

Транспорт:  Океан, земјиште

Место на потекло:  Кина

Набавка Способност:  500 МТ / месец

Сертификат:  SGS

HS Код:  38130010

Порт:  Кингдао

Опис на производот

Анти-растворливи во пена за гасење агент 6% S / AR

6% во вид на анти-растворливи пена за гасење на пожар агент е високо ефикасен еколошки гасење на пожар агент. Нејзината карактеристика е дека формира пена може да се формира заштитен филм на површината на поларниот течно гориво, а филмот може да се заштити горниот пена од тоа да биде оштетена и тоа игра улога на гасење на пожар. Тоа не само што може да го изгаснат огнот поларните течно гориво, но, исто така, го изгаснат огнот на мазут. Производот се гасне ⅢC огнот ниво гаснење на неполарни растворувачи оган и ARⅠB гасење пожар растворувач оган. Така што има мулти-функционална природа.

Пена за гасење агент (2)

Извршниот Стандард Број: GB15308-2006 " пена за гасење на пожар агент "

проект

Технички индикатори

Екстериер

Светло жолта паста

Процент (20 ), g / cm3

1,01-1,10

PH (20 )

6-9,5

Анти-замрзнување, топење на перформанси

Нема видливи стратификација и хетерогеност

F luidity

Протокот е поголем од стандарден референтен раствор

Пенливи повеќе

Отстапувањето од eigenvalue не е поголема од 1,0 или не е поголема од 20% eigenvalue

25% дренажа време .min

Непочитувањето на карактеристична вредност не е повеќе од 20%

E xtinguishing време (ацетон), мин

3

Анти-горење време (ацетон), мин

10

време Гаснење (120 # нафта растворувач), мин

Силен фрлија 3, бавен фрлија 5

Анти-горење време (120 # нафта растворувач), мин

Бавно ослободување 10

Точката на замрзнување,

Во рамките на eigenvalue - 4 º

Работна температура

Точката на замрзнување + 5 ~ 40

Гасење на пожар агент може да се користи во различни ниско пенење систем за гаснење пожар и свежа вода од 6:94 сооднос на мешање пена оган. Широко се користи во големи хемиски фабрики, хемиски влакна растенија, нафтени компании, хемиски производи склад пожар и други области на заштита. Овој производ е стабилен, не-токсични, не-корозивен, како што се распрсна во очите или кожата, се мијат со вода.

Ова гасење пожар решение застапник акциите треба да се чуваат на собна температура под 45 ° C, а над неговата температура минимум на услуги. На производот е запечатена и се чуваат во погоре средина за период од две години.

Во потрага по идеален пена за гасење Агент производител и снабдувач? Ние имаме широк избор на големи цени да ви помогне да се креативни. Сите Анти растворливи во пена за гасење Агент се гарантира квалитетот. Ние сме Кина потекло Фабрика Видови на пена за гасење. Ако имате било какви прашања, Ве молиме слободно контактирајте со нас.

Категории на производи: Противпожарни прав

производ Слики
  • Анти-растворливи во пена за гасење агент 6% S / AR

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!