carbonyl-j-acid C21H16N2O9S2 manufacturers and suppliers | Standard

карбонил-j-киселински C21H16N2O9S2

Краток опис:

Додатни информации

Packaging: 25kg/durm

Продуктивност: 500 МТ/месец

Бренд: std

Превоз: Океан, копно

Место на потекло: Кина

Способност за снабдување: 500 МТ/месечно

Certificate: SGS

Port: Qingdao,Tianjin


детали за производот

Тагови производ

Додатни информации

Пакување:  25kg / durm

Продуктивност:  500 МТ / месец

Бренд:  стд

Транспорт:  Океан, земјиште

Место на потекло:  Кина

Набавка Способност:  500 МТ / месец

Сертификат:  SGS

Порт:  Кингдао, Тијанџин

Опис на производот

 

карбонил-j-киселински е чиста безбоен кристали, индустриски производи се често сива боја. Растворлив во вода и се разредува неорганска киселина, растворлив во алкален раствор и за генерирање на соли.

 

карбонил-j-киселински фабрика

Синоними: 4,4'-дихидрокси-7,7'-ureylenedi (нафтален-2-сулфонска киселина, 7,7- (carbonyldiimino) бис [4-хидрокси-2-нафталинсулфонска киселина]; 5,5-дихидрокси-7, 7-DISULPHO-2,2-DINAPHTHYL уреа; J киселина уреа; Бис-J киселина; 4,4'-дихидрокси-7,7'-ureylenedi (нафтален-2-сулфонска киселина); 7,7 '- (Carbonyldiimino) бис [4-хидрокси-2-нафталинсулфонска киселина]; 6,6'-ureylene-бис (1-нафтол-3-сулфонска киселина); phosgenated; N, N'-бис (4-хидрокси-2-sulfonaphthalene-7- ил) уреа; 7,7'-Ureylenebis (4-хидрокси-2-нафталинсулфонска киселина); N, N'-бис [6- (1-нафтол-3-сулфонска киселина)] уреа; 2-нафталинсулфонска киселина, 7, 7- (carbonyldiimino) bis4-хидрокси-; 4-хидрокси-7 - {[(5-хидрокси-7-sulfonaphthalen-2-ил) карбамоил] амино} нафтален-2-сулфонска киселина
молекуларна формула: C21H16N2O9S2
Кас Не: 134- 47-4

карбонил-j-киселински
1, моларен индекс на рефракција: 122,38
2, моларен волумен (m3 / mol): 280,5
3, еднаков капацитет од капацитетот (90.2K): 909,2
4, површински напон (дина / cm): 110.3
5, polarizability (10-24cm3): 48,51

 

карбонил-j-киселина главно се користи за синтеза на директна портокал s, светло-црвени 4BS

 

 

 

 

Во потрага по идеален карбонил-j-киселина за боја производител и снабдувач? Ние имаме широк избор на големи цени да ви помогне да се креативни. Сите 4 4 -дихидрокси-7 7 -ureylenedi нафтален-2-сулфонска киселина се гарантира квалитетот. Ние сме Кина потекло Фабрика на карбонилната-j-киселински Директен портокал S. Ако имате било какви прашања, Ве молиме слободно контактирајте со нас.

Категории на производи: неоргански хемикалии

производ Слики
  • карбонил-j-киселински C21H16N2O9S2

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!