Cyanuric Acid granular/powder manufacturers and suppliers | Standard

Cyanuric киселина грануларна / прав

Краток опис:

Додатни информации

Packaging: 25kg/bag, 1mt/bag 50kg/durm

Productivity: 500 MT/Month

Brand: std

Transportation: Ocean,Land

Place of Origin: China

Supply Ability: 500 MT/Month

Certificate: SGS

HS Code: 29336100

Port: Qingdao,Tianjin


детали за производот

Тагови производ

Основни информации

Изглед:  во прав

Вид:  Неоргански киселини

Додатни информации

Пакување:  25 кг / торба, 1mt / торба 50kg / durm

Продуктивност:  500 МТ / месец

Бренд:  std

Транспорт:  Океан, земјиште

Место на потекло:  Кина

Набавка Способност:  500 МТ / месец

Сертификат:  SGS

HS Код:  29336100

Порт:  Кингдао, Тијанџин

Опис на производот

 

Cyanuric киселина

Малку горчлив безбоен, без мирис кристали. во За 330 ° C деполимеризација на cyanic киселина и isocyanic киселина. може забрзувач

содржи 2 молекули на вода од кристализација Од вода, на релативна густина на 1,768 (0 ℃), ќе ја изгуби влага и

атмосферски i n воздухот ; може да врнежите безводен кристали од концентрирана хлороводородна киселина или сулфурна киселина. 1g може да биде

растворени во врска со 200мл вода, без мирис, вкус малку горчливо. Производот е, исто така, да постои во форма на кето

(Или isocyanuric киселина)

Cyanuric киселина

Синоними: isocyanuric киселина (1,3,5-триазин-2,4,6-триол, 2,4,6-трихидрокси-s-триазин)
Молекуларна формула: C3H3N3O3
молекуларна тежина: 129,1
Кас Не: 108-80-5

 

Cyanuric киселина Спецификација:

точка во прав Granualr
Чистота ≥98.5% ≥98.0%
Moistue ≤0.5% ≤5.0%
PH (1% вода soluable) ≥3.8 ≥3.8
остатоци палење ≤0.1% ≤0.1%
cyanuramide ≤0.5%
Фе ≤35ppm
сулфат ≤0.5%
грануларност 80 решетката 10-30mesh

се користи:

Cyanuric киселина користи во синтезата на хлорирани деривати, трихлороизоцијанурска киселина; дихлорид натриум или калиум;

за синтеза на cyanuric киселина - формалдехид смола; епоксидна смола; антиоксиданс; слика; лепила; хербицид пестицид; Метал инхибитор на цијанид на корозија; полимер модификатор, итн.; за производство на дрога halotetrazine. Производство на цијанид хлорид, бои, бои, сол, липиди; главно се користи за синтеза на нови средства за белење, антиоксиданси, бои лакови, земјоделски хербициди и метални цијанид корозија инхибитор може да се користи за базен хлор стабилизатор, стерилизација, деконтаминација; исто така, може да се користи директно за најлон, Saike, гори и козметика адитиви

 

 

<! - [ако supportLineBreakNewLine!] -> <! - [ENDIF] ->

Во потрага по идеален Cyanuric киселина за Weedicide производител и снабдувач? Ние имаме широк избор на големи цени да ви помогне да се креативни. Сите Cyanuric киселина се користи за белење агенти се гарантира квалитетот. Ние сме Кина потекло Фабрика на Cyanuric киселина синтеза на хлорирани деривати. Ако имате било какви прашања, Ве молиме слободно контактирајте со нас.

Категории на производи: Вода на хемикалии за третман

производ Слики
  • Cyanuric киселина грануларна / прав
  • Cyanuric киселина грануларна / прав

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!